2008 m. balandžio 30 d., trečiadienis

Jogos namai

Jogos namu FILOSOFIJA

Jogos namai yra ne vieta, o samones busena (susiliejimo su aukshciausia siela busena). Kadangi shi busena sunkiai pasiekiama ir lengvai prarandama,dar ir todel, kad ji yra begalinis visos visatos procesas, mes nuolatos esame kelyje. Todel tarp jogu yra posakis - "jogos kelias musu namai", o trumpinys - "jogos namai".

" JOGOS NAMAI" KONCEPCIJA

1. JOGA YRA SIAURAS KELIAS NAMO, NEPASIEKIAMAS TIEMS KURIE YRA PLACIAME KELYJE.
Rytuose yra posakis: "Tik tie kurie yra kelyje ir saulei shvieciant ir lietui lyjant - pasiekia tiksla - suranda nezymu kelia vedanti namo"
Vitalio komentaras: Jogai shi kelia vadina - sushumna. Sushumna jogoje vadinamas "treciuoju" keliu ( ji simbolizuoja Shivos trishakio kotas) . Budda shi kelia pavadino "vidurio" keliu. Budizme jis dar turi "ashtuonlinkio" varda, kuris radja - yogoje vadinamas "ashtanga". Sanskrite: "asht"- 8(ashtuoni), o "anga" - lygiai arba pakopos pagal joga Patandjali, {jis pimasis susistemines jogos zinias, joms suteike "ASTANGA" varda}. Taigi jogu "ashtanga" yra energijos pratekejimas per ashtuonias angas geriau paaishkina istorishkai veliau atsiradusio "ashtuonlinkio" prasme. Del energijos savybiu, spalvos ir shvaros, ir budizme ir jogoje shi pakopa vadinama - deimantine. Taigi tie, kurie yra placiame kelyje, klaidingai mano, kad "vidurio" kelas yra "normaliu" zmoniu kelias - asketishkumo paneigimas. Budda priesh ishtardamas zodzius: " ash suradau vidurio kelia" sheshis metus praleido tyloje, lotoso(padmasana) pozoje sededamas po medziu.

2. Antras sakinys kuri ishtare Budda: "bet tuo keliu reikia eiti iki galo". DIDZIAUSIA JOGOS NAUDA YRA TA, KAD NESIEKIANTYS NAUDOS PASIEKIA JOGA.
Vitalio komentaras:" Jogos namai" vienija tuos, kuriems joga yra ne priedas prie gyvenimo, bet pats gyvenimas, gyvenimo ir mastymo budas, budas pazinti save - Visata.
Jogos namu mokiniai yra skirstomi i narius, tikruosius narius ir garbes narius arba Joga0, Joga1, Joga2 pakopas. Kiekvienai pakopai yra keliami tikslai ir reikalavimai. JogaO tikslai: sutankinti energijos vibraciju dazni - Dharana (koncentracija); Joga1 tikslai: sutankinta energija pakelti ish stuburo apacios i virshugalvi - Dhijana (meditacija): Joga2 tikslai: siekti trancendentine jogos prigimti - Samadhi.
Joga0 reikalavimai: nevartoti TAMAS kategorijai priskiriamu produktu: alkoholis,tabakas,mesa,zuvis,kiaushiniai,grybai; Joga1 reikalavimai:nevartoti RAJAS kategorijai priskiriamu produktu: kava,juoda arbata,neshviezias maistas (koncervuotas,shaldytas,rukytas,sudytas,marinuotas),duonos produktai su mielemis; Joga2 reikalavimai: nevartoti SATVA kategorijai priskiriamu produktu: pieno produktai,cukrus ir konditerijos gaminiai,krakmolai,keptas maistas.
Meditacinis begimas gamtoje: Joga0 - 30 min; Joga1 - 60 min; Joga2 - 90 min;

Meditacinis begimas

Meditacinis begimas yra viena ish jogos ( kungFu) praktiku.Vienuolynuose eilinio vienuolio rytas prasideda su kibirais rankose begte iki upes ir atgal. Vienuolis muo shios praktikos atleidziamas kai ja ivaldo - begdamas neishlaisto vandens. Kinu kalboje zodis "kungFu"- gerai atlikta.. Meditacinis begimas dar turi "begimo su kibirais" varda. Jei shi praktika atliekama be kibiru, vistiek rankos yra nuleistos zemyn ir tiesios ties alkunemis, peciai begimo metu nesikraipo ir laikomi patemti atgal, stuburas yra tiesus, o dubuo stumiamas pirmyn..
TRADICISHKAI M.B. ATLIEKAMAS TIK GAMTOJE Shios praktikos tikslai yra daugiaplaniai: fizininiai, psichiniai ir aukshciausi - dvasiniai. Fiziniame plane valosi zarnynas ir visas organizmas, suaktyveja kraujotaka, daugiau deguonies gauna raumenys, shalinami toksinai; Psichinis planas susijes su vidiniu kvepavimu kurio metu valosi pranos(gyvybines energijos) kanalai stimuliuojantys imunine - endokrinine sistemas ir CNS. Kai fizinis ir psichinis planai ishsivalo kvepavimas "atsirisha" nuo zingsniu, tada ikvepiama pvz. ne per viena, bet per keturis zingsnius, o ishkvepiama dar leciau. KVEPUOJAMA TIK PER NOSI> ikvepti aktyviai ish apacios aukshtyn, o ishkvepti du kartus leciau, minkshtai, shvelniai, (teisingo ishkvepimo pradzia yra be smugio, o pabaiga turi pasiekti zemiausia tashka -tada teisingai atliksime nauja ikvepima). Tokiu budu kvepuodami ishsaugome ir kaupiame gyvybine energija, kuri yra musu nervu maistas! Staigaus ishkvepimo metu ishmetame prana - nervai lieka be maisto, minkshto ishkvepimo metu pashalinamas tik anglies dvideginis, o prana ishsaugoma. Kol energijos mazai, ji cirkuliuoja tik mazuoju ratu - pirmasias trisdeshimt begimo minuciu kvepavimas yra tik ishorinis, tiek laiko reikia, kad neigiama energija isheitu i zeme, sekancias trisdeshimt minuciu vyksta perejimas i didyji energijos rata - kvepuodami vidiniu kpepavimu pradedame daryti pagreitejimus, o kvepavimas tampa retesnis, po valandos didysis ratas susijungia su visatos jegomis - iskvepimai pasidaro "ploni", o ikvepimai pasiekia virshutini tashka kuriama kvepavimas naturaliai sulaikomas, pasiekiama nedualios samones busena...
JEI PRADEJUS BEGIMA po 15 min. NORISI SUSTOTI - REIKIA SULETETI, BET NENUSTOTI BEGTI TOLIAU, JEI po 30 min. NESINORI SUSTOTI - TAI IR NEREIKIA, JEI po 45 min. JAU NORISI NESUSTOTI - REIKIA DARYTI PAGREITEJIMA, JEI po 60 min. NEGALI SUSTOTI - PASIEKEI DINAMINE MEDITACIJA. JEI BEGIMAS TAMPA PER LENGVAS, ANT CIURNU IR RIESHU DEDAMI SMELIO MAISHELIAI.
Per savaite ( minimali programa) reikia prabegti 90 min.; Jeigu jus galite begti tik 15 min. - begiokite 6 kartus savaiteje; Jeigu galite begti 30 min. - begiokite 3 kartus savaiteje; Jeigu prabegate 45 min. - bekite 2 kartus savaiteje; 90 min. begimas 1 karta savaiteje yra kungFu pradzia.
Kvepavimas vien pro nosi yra tik izanga, po to seka kvepavimas pro meridijanus-kai kvepuoja visas kunas
(astralinis).